Trendus Logo
   YAZAR

 

Güzelliğin Sırrı Chanel ve Vohimana Projesi

Güzelliğin Sırrı Chanel ve Vohimana Projesi

Chanel Hydra Beauty ile hem güzelliğin hem yardımseverliğin sırrını keşfedebilirsiniz. Chanel’in Hydra Beauty ürün grubu, cildi baştan aşağı yeniliyor. Bunu yaparken su döngüsünü koruyan ve arttıran, nemlendirme ve koruma olmak üzere cildin iki temel ihtiyacını karşıladığını da unutmamak gerek. 

Chanel’in sembolik çiçeği haline gelen kamelya ile Madagascar’dan gelen ve gerçek bir hücresel savunma kaynağı olan Mavi Zencefil Hydra Beauty serisindeki kremlerin temel içerikleri.
Chanel’i yakından takip etmenize gerek yok, biraz bile fikriniz varsa kamelyanın, Coco Chanel’in en sevdiği çiçek olduğunu biliyorsunuzdur. Zarafet ve azmin sembolü olan bu çiçek aynı zamanda cildin yenileme ve nemi hapsetme özelliğine sahip. Hydra Beauty’nin diğer özel içeriği Madagascar’dan gelen mavi zencefil, nöbetçi hücre görevi görerek cilde zarar veren iç ve dış etkenlere karşı koruma altına alarak nemi cilde hapsediyor ve koruyor.
Sizi bilmem ama benim kullanacağım kozmetik ürününde etki ve içerik kadar koku da çok önemli. İşte bu yüzden Hydra Beauty doğru adres. Hydra Beauty serisinde, yasemin, şakayık ve siklamen çiçeklerinin muhteşem kokuları şeftali ve karpuz gibi canlı meyve kokuları ile birleştirilmiş. Kremlerin odunsu ve pudramsı notaları cilde sürüldüğünde keyif veriyor.
Hydra Beauty Crème,  cildi dolgunlaştırıp tüm gün rahatlık sağlayan bir yumuşaklık verirken Hydra Beauty Gel-crème ise cilde mat bir görünüm kazandırarak, cildin nemli, yumuşak ve canlı görünümünü saatlerce koruyor  vesaire vesaire.
Gelelim bunca marka ve serisi varken Chanel’in bu blog yazısına neden konu olduğuna? Tamam kokusu, dokusu, etkisi, kullananda yarattığı etki mükemmel ama bir özelliği var ki insanı gönülden bağlıyor. O da sosyal yardım projesine attığı imza.  
Ürün tanıtımı için Chanel’in davetlisi olarak gittiğim Paris’te öğrendim ki Chanel yetkilileri bu projenin yararlarından bahsetmeyi pek sevmiyor. Çünkü onlara göre bu yapılması gereken bir şey. Yardımlar dile getirilirse yardım olma özelliğini kaybeder vesaire vesaire. Gelelim nasıl yardım ettiğine...
Madagaskar`ın doğu kesiminde, birçok biyolojik çeşitliliği ve eşsiz bitki örtüsünü barındıran Vohimana’da, 1960 ve 2000 yılları arasında Vohimana ormanı olarak bilinen alan neredeyse yarıya inmiş. Bu alanda NGO ve Chanel ile ortak olarak yürütülen çalışmalar doğayı kurtarmaktan çok daha fazlasını amaçlıyor. Günümüzde küllerinden tekrar doğan sadece orman değil, aynı zamanda Madagascar yerlileri. Bu yeni zenginlik kaynağı sayesinde yerlilere başta eğitim, sağlık ve beslenme olmak üzere daha iyi yaşam şartları sunuluyor.
Chanel tarafından desteklenen bu çalışmanın amacı Vohimana ormanındaki bitki örtüsünü eski verimliliğine kavuşturmak. 2009 yılında, 50 hektarlık alanda ağaçlandırma çalışması yapılmış. 2010 yılında ise bu sayı 75 hektara çıkmış. (yeşile hasret olduğumuzu düşünürsek ne büyük bir rakam)
Chanel desteği ile kurulmuş olan kadınlara özel bir merkezde kadınlara yemek pişirme, bitki yetiştirme, temel hijyen kuralları ve sepet örgüsü, dikiş gibi yerel yetenekleri geliştirmek üzere eğitim veriliyor. Tüm bu aktiviteler ile amaçlanan kadınların günlük yaşantılarını kolaylaştırmak ve özerkliklerini ve kendine güvenlerini kazanmalarına destek olmak.
Ne diyebilirim ki özellikle kullandığım markaların sevdiğim işlere imzasını attığını öğrenince daha bir mutlu oluyorum. PEMRA Chanel kullanıyor. PEMRA yardım etmeyi sevenleri seviyor.
 

 

E-POSTA GÖNDERYazarın Son Yazıları
- Tarzınızı Anlatmanın Kısa Yolu

- California`da Deko Alışveriş 2

- California`da Deko Alışveriş 1

- Sonbahar Renkleri ve Kokuları

- 2011 Renkleri

- Komşudan Fikirler 1

- Komşudan Fikirler 2YAZARLAR

Yazarın En Çok Okunan Yazıları
- 2011 Renkleri

- Tarzınızı Anlatmanın Kısa Yolu

- Sonbahar Renkleri ve Kokuları

- Komşudan Fikirler 2

- California`da Deko Alışveriş 2

- California`da Deko Alışveriş 1

- Komşudan Fikirler 1
TRENDUS.COMBÜLTEN ABONELİĞİ

Trendus Bülten

Moda, güzellik, magazin, sağlık, yaşam ve teknoloji hakkındaki en güncel haberler Trendus bülten ile e-posta adresinize gelsin.

Hemen kaydolun!

Trendus.com
Copyright © Group Medya. Her hakkı saklıdır.