Trendus Logo
   YAZAR

 

Bir kadın düşünün yaşayan bir düş olsun...

Bir kadın düşünün yaşayan bir düş olsun...

Kaç kişi dünyada hızla değişen teknoloji ve değer yargılarına trendlere, günlük yaşam biçimine
böylesi yaratıcı bir duyguyla ayak uydurmuş bir kadına hayranlıkla saygı duymaz... Göz kamaştırıcı bir sanat yaşamı.
Düşünsenize yıl 1967 `Oyalama Beni` diyor ve dediği gibi de kimseye onu oyalama şansı vermeden müthiş bir keyifle yoluna devam ediyor.
Her dönemde güzelliğini öyle bir rahatlıkla sunuyor ki hayranlarına, her şarkısı ya dillerde ya gönüllerde. “Kalbe Dolan O İlk Bakış” şarkısındaki gibi doldu kalplere onun sevgisi. Ne zaman bir şarkısını duysam, üzerime sinen güzelliğinden nasibimi alıyormuşçasına gülümsüyorum.
Kulağımda “Yine Tek” şarkısı… Ses, müzik ve sözler bu kadar mı uyumlu, nasıl yani? Bu gece yine tek dayanır mı bu yürek? Of be ya Ajda asıl sana dayanır mı bu yürek? Şimdi  “Sensiz Yıllarda Yaşadım Sanma” diyeceğim…Diyeceğim de sensiz geçen ne yılım, günüm bile yok ki benim. Ne şans ki “Ben Yanmışım” bu yüzden “İstemem Ayrılık Boynumu Büksün.”
Onu dinlediğim “Uykusuz Her Gece`de” , “Dert Ortağım Oldu Benim”... Onun sayesinde öyle olmaz şeyleri “Hoş Gördüm Ki. Kendimi bir an “Son Yolcu” gibi hissettim. Ve “Sevgide Seni Seçtim”. “Bu Bahar”gerisi “Palavra...” “Ne Yapayım Olanlar Oldu Bana.”
AJDA sen çok yaşa emi… Her şarkın bir yaşam sevinci. En güzeli seninle kısa da olsa tanışma, sohbet etme şansına erişmem. Ta ki ahhh o gazeteciler yanımıza gelene kadar… Sanki suç işlemişim gibi hissettiren. Hayat bu belli mi olur ? Bana senden özür dileme şansını verir! Heyacanımın kurbanı olmuştum o anda, bu da bana kaderimin bir oyunu olmuş oldu. Tedirginlik ve korku beni çok sevdiğim Ajda`ya yakın olmaktan  alıkoydu.
Evet yıl 2000 bir haziran akşamı Erenköy’de imza günü sonrası, Boğaz`da arkadaşımın kulübünde basın toplantısındayız. Orada curcuna bitiminde bir kelebek gibi bahçede gelip yanıma oturuşun... Yaşanan anılarım dün gibi, şimdi gel de gör beni bambaşka biri.
AJDA söylenecek tek şey helal olsun sana. Geçen hafta arenada konserinde bir kez daha tanık oldum, tek kelimeyle harikaydın.
Bu enerji red bull’la da olmaz. Brad Pitt `in gerçek yaşamdaki dişi versiyonu AJDA’min Buton o. Yılları tıpkı bir şarap gibi karşılıyor.
“Kimler geldi kimler geçti,” diyor, dedirtiyor.


 

E-POSTA GÖNDERYazarın Son Yazıları
- Bir kadın düşünün yaşayan bir düş olsun...

- Fenomen Şarkı: Batsın Bu DünyaYAZARLAR

Yazarın En Çok Okunan Yazıları
- Bir kadın düşünün yaşayan bir düş olsun...

- Fenomen Şarkı: Batsın Bu Dünya
TRENDUS.COMBÜLTEN ABONELİĞİ

Trendus Bülten

Moda, güzellik, magazin, sağlık, yaşam ve teknoloji hakkındaki en güncel haberler Trendus bülten ile e-posta adresinize gelsin.

Hemen kaydolun!

Trendus.com
Copyright © Group Medya. Her hakkı saklıdır.